Son Haberim

Ucuz döner’den neden sakınmanız gerektigini sizler için derledik.

Ucuz döner’den neden sakınmanız gerektigini sizler için derledik.
Bu haber 25 Mart 2016 - 21:08 'de eklendi ve 62 views kez görüntülendi.

döner1

 

Antalya’nın ikliminin sıcak olduğunu, bunun da etin kalitesini etkilediğini kaydeden Yardımcı, “Tavuk döner bir şişin ortasında akşama kadar beklediği zaman rengi değişir ve mikroplar çogalmaya başlar. Tavuk zehirlemesi insanı ölüme götürür. Et zehirlemesi ise sadece hastanelik eder” dedi. Döner ustası Özgür Deştioğlu, bazı tavuk dönercilerin ekmeğin içine 20-25 gram gibi miktarda döner koyduğunu belirterek, “Vatandaşa döner verirken 100-150 gramın hakkını vermiyorlar. İçine marul, domates, soğan koyuyorlar” şeklinde konuştu.
Maliyeti 2.5 TL olan 100 gramlık döneri, 2 TL’ye veriyorlar. Ne var bunun içinde? Vatandaşların alım gücü az, ama sağlık o kadar ucuz değil. Bu nedenle tavuk dönerlerin denetlenmesi gerekiyor” şeklinde açıklamalar yaptı.

Antalya Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı, tavuk döner üretimiyle ilgili çok önemli uyarılarda bulundu.

Yardımcı, vatandaşların alım gücünün düşmesiyle ‘tavuk döner’ olayının ortaya çıktığını belirterek, 2 liraya tavuk döner satılmasını eleştirdi. Yardımcı, maliyetler toplandığında hesapların karıştığını belirterek, “Tavuğun göğsünün kilosu 13 lira. bugün 100 gram tavuk döner ve ayran alındığı zaman 1.80 TL eder. 50 kuruş da ekmek, 2.30 TL. Peki kaça satıyorlar, 2 TL’ye satıyorlar. Peki bunun 30 kuruşu nerede? Bunun tüpü var, malzemesi var, sosu var.
Antalya Kasaplar Odası Başkanı, “Maliyeti 2.5 TL olan 100 gramlık döneri, 2 TL’ye veriyorlar. Ne var bunun içinde?” diyor ve uyarıyor: “Vatandaşların alım gücü az, ama sağlık o kadar ucuz değil.” hepsi ve daha fazlası an ve an güncellenerek yayınlanmaktadır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER