Son Haberim
Akhisar Antalyaspor Başakşehir Beşiktaş Bursaspor Çaykurrizespor Eskişehirspor Fenerbahçe Galatasaray Gaziantepspor Gençlerbirliği Kasımpaşa Kayserispor Konyaspor Mersin idman yurdu Osmanlıspor Sivasspor Trabzonspor

Trabzonspor Fenerbahçe maçındaki olayla ilgili ceza belli oldu!

Trabzonspor Fenerbahçe maçındaki olayla ilgili ceza belli oldu!
Bu haber 03 Mayıs 2016 - 18:32 'de eklendi ve 52 views kez görüntülendi.

PFDK tatil edilen ve sonra 4-0 Fenerbahçe spor külübü lehine galibiyeti tescil edilen Trabzon spor maçının faturasını belli oldu. Kurul, olaylar nedeniyle Trabzon’a 4 maç saha kapatma ve 750 bin TL para cezası verdi.

TFF resmi sitesinden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı.

TRABZONSPOR A.Ş.’nin, 24.04.2016 tarihinde oynanan TRABZONSPOR. -FENERBAHÇE Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 4 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA ve 750.000.- TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oyçokluğu)

PANKART NEDENİYLE 15 BİN TL!

Aynı müsabakada TRABZONSPOR A.Ş.’nin, tribünlere spor ahlakına aykırı pankart asılmasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 15.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oyçokluğu)

Aynı müsabakada TRABZONSPOR A.Ş.’nin, stadyuma usulsüz seyircisiz alınmasından dolayı takdiren 100.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.”..

SEYİRCİLERİN GİRMESİ ENGELLENDİ!

Aynı müsabakada TRABZONSPOR A.Ş.’nin, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 50.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT’nin 53/2. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan DENİZ KALE ARKASI, YOL KALE ARKASI, KAPALI VE MARATON tribüne giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi müsabakaya girişleri engellenmesine,