Son Haberim

Rusya’dan şok itiraf!

Rusya’dan şok itiraf!
Bu haber 26 Mart 2016 - 12:49 'de eklendi ve 39 views kez görüntülendi.

Centiloni, İtalya’nın, bu kapsamda Karadeniz’den geçecek doğalgaz boru hattı projesine büyük umut bağladığını açıkladı.

Rusya’ya karşı uygulanan yaptırımların otomatik olarak sonsuza dek uzatılabileceğini düşünemediğini vurgulayan Paolo Gentiloni, yaptırımların uygulandığı sürece, Rusya ve İtalya’nın, başta enerji sektörü olmak üzere ekonominin diğer alanlarında işbirliklerini güçlendirmeye çalıştıklarını belirtti.

“Eğer bizim NATO’lu meslektaşlarımız olumsuz düşüncelerini değiştirerek, gerekli kararları alırsa, biz işbirliğimizin bu ve diğer alanlarını canlandırmaya hazırız.” şeklinde konuştu.

Rus bakan, Avrupa’da meydana gelen son patlamalar ışığında, terörle mücadeleyi amaçlayan mekanizmalardan, Rusya-AB ve Rusya-NATO ilişkilerinin “dondurulmuş kalmasının” kabul edilmez olduğunu söyledi. Lavrov şöyle konuştu:

Lavrov, “Rusya’yı birçok problemin sorumlusu gibi göstermeye çalıştıklarını düşünüyoruz. Okyanus ötesinden, Moskova’nın Esad’a yeterli düzeyde baskı yapmaması nedeniyle Rusya’ya yeni yaptırımlar gelecegi yönünde sinyaller alıyoruz. Avrupa Birliği’nde “Savçenko listesi” hazırlanması yönünde teklifler var” şeklinde açıklamalarını sürdürdü.

İtalya Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni ile gerçekleşen konuşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Lavrov, Moskova yönetiminin, Rusya’ya yeni yaptırımlar uygulanabilineceği konusunda “okyanus ötesinden” bilgiler aldıgını söyledi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER