Son Haberim

Deniz Baykal’dan CHP’yi utandıracak açıklama

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal,

Deniz Baykal’dan CHP’yi utandıracak açıklama
Bu haber 26 Mart 2016 - 15:34 'de eklendi ve 26 views kez görüntülendi.

CHP’nin eski Genel Başkanı olan ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, “Şuan Doğu’da insanlar artık isyan ediyor” açıklaması yaptı.

Deniz Baykal, Burdur’un Bucak İlçesi’nde partisinin ilçe başkanlığını ziyaret etti.

İl Başkanı Barış Ayten, İlçe Başkanı Aziz Yıldız ve yönetim kurulu üyeleriyle vatandaşların yeraldığı ziyarette konuşan Deniz Baykal, Türkiye’nin çok acı günlerden geçtiğini söyledi..

“DOĞU HALKI BUNU GÖRDÜ”

Terör olaylarına da değinen Deniz Baykal, Doğu’daki vatandaşlarımızın hepsi de kendi vatanlarından göç etmek zorunda kaldığını kaydederek şöyle dedi:
“Ama sevindiğim bir nokta var; doğudaki halk anladı ki ‘Terörün bana faydası yok, artık terör bana da silah doğrulttu. Bana, beni koruyacak devlete ihtiyacım var.’ İşte kardeşlerim, Doğu halkı bunu gördü. ‘Terör yandaşlığı yapan partilerden de bana fayda yok’ dedi. ‘Beni koruyacak bir devlete ihtiyacım var’ dedi. Şu anda Doğuda halk artık isyan ediyor. Daha önce kendilerini koruduklarını zanneden terör örgütünü şimdi yavaş yavaş dışladılar. Onlara lanet etmeye başladılar. Doğudan kaçan halk nereye gitti? Kandil’e mi, Kobani’ye mi, Süleymaniye’ye mi, Erbil’e mi, Kuzey Irak’a mı gitti? Hayır. Türkiye’ye gittiler. Daha güvenlikli Türkiye’yi tercih ettiler. Yani bizleri tercih ettiler. İşte bu çok önemli bir olaydır. Bizim daha güçlü olmamız lazım.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER